ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU   ESHOP   GALERIE   FINANCOVÁNÍ   O NÁS

FLEXiThrone, s.r.o. má výhradní zastoupení firmy Zoomability AB, Västeras, Sweden.
Posláním firmy Zoomability AB je pomáhat lidem se zhoršenou funkcí dolních končetin získat přístup na místa, kam se běžně nedostanou.
Za každého počasí, v každé roční době, volnost v pohybu.
A FREE MIND IN MOTION

Video z našeho představení Zoomu zákazníkům - #Zoom4x4

Sledujte další videa se Zoomem na Youtube.

  úplně jiný invalidní vozík  

Zoom je úplně jiný invalidní vozík, než všechny ostatní. Od základu speciální a přesně navržená konstrukce je zároveň pevná a přitom odlehčená. Na první pohled je vidět, že toto není klasický elektrický vozík. Zoom má náklon kol, specialní zavěšení každého kola, symetrický náhon 4x4 a vyšší světlou výšku, to vše pro maximální zážitek z jízdy. Patentovaný design rámu zajišťuje, že všechna čtyři kola zůstanou v kontaktu se zemí bez ohledu na typ povrchu. To zajišťuje nepřetržitý přenos výkonu všech kol za všech podmínek. Jízda v písku, sněhu, blátě, do kopce nebo po chodnících je čistým potěšením. Sed je speciálně vyvinutý pro odlehčení dolních končetin a poskytuje jistotu v zatáčkách.

Při jízdě se Zoom řídí pouze pomocí paží a rukou, což poskytuje bezpečný, ale mimořádný zážitek z jízdy. Díky nízké váze, pouhých 100kg, ho můžete ručně otočit a dva muži ho mohou zvednout na SUV, pick-up nebo malý přívěs, ale doporučujeme použít hliníkové rampy. Zoom má maximální rychlost 20km, ale lze ji nastavit na 10km nebo 5km. Motory a baterie dodává stejná osvědčená firma, která vyrábí vozíky eThrone.


  Jak to všechno začalo  

V roce 2001 se začal tento příběh aktivní dívkou, která hrála házenou, ale v důsledku nemoci přestala ovládat nohy. Její partner Mikael s ní sdílel její touhu volně se pohybovat i v přírodě a znovu tak zažít krásný den v lese. Byl vývojový inženýr a od roku 2001 věnoval veškeré své technické dovednosti a vytrvalost vývoji velmi chytrého řešení jejích problémů. A tak vznikla společnost Zoomability.

Prostřednictvím Mikaelova přítele vytvořil produkt, který byl základ pro volný pohyb. Vizionář s intuitivní orientací viděl, že Mikael se nejen chystal vyřešit problémy své partnerky. Chystal se vytvořit něco skvělého pro mnohem, mnohem více lidí. Byl to Karri Zanderléhn se svým holistickým přístupem, který si uvědomil, že tento koncept jednoduše znamená fyzickou svobodu a může také znamenat duševní emancipaci. Po několika letech technických výzev, finančních potíží, bušení srdce a pošetilé tvrdohlavosti se Mikaelovi a Karrimu podařilo vyrobit vozík Zoom. Když vzali první prototyp na zkušební jízdu v terénu, oba si mysleli - Bude to skutečně fungovat? Zoom nejen zdolal jakýkoliv terén, ale také vyvolal obrovský úsměv na jejich tvářích. To bylo v roce 2009.

Od té doby Zoom stále vyvolává úsměvy na mnoha tvářích a myšlenka "A FREE MIND IN MOTION" se nyní rychle šíří po celém světě.

Zveme vás, abyste se stali součástí cesty Zoom.

Invalidní vozík Zoom má revoluční vlastnosti v různých typech terénu a bez problémů zvládne sníh, písek, obrubníky. Zoom je rychlý, lehký a přináší smích.

Zoomability je v těchto zemích: Nizozemí, Itálie, Francie, Lucembursko, Německo, Anglie, Norsko, USA, Austrálie, Švédsko. A nově se FlLEXiThrone, s.r.o. stal výhradním dovozcem a prodejcem pro Českou republiku a Slovensko.

Zoomability vyrábí elektricky poháněná vozidla pro jednu osobu, která vytvářejí nový druh svobody pohybu a potěšení z jízdy pro každého, jak je zřejmé z naší mise: VOLNÁ MYSL V POHYBU.


  Přidej se do Skupiny [ZOOM]  

  TECHNICKÉ SPECIFIKACE  

Stálý symetrický pohon všech kol
Motory: 4 x třífázové
Hliníková kola
Černé blatníky
Maximální rychlost: 20km
Zrychlení: 0-20km [méně než 2 sekundy]
Točivý moment: 4 x 52,5 NM [210 NM]
Výkon: 4 x 1 000 W [4 kW]
Baterie: 2 x 48 V / 10 Ah [LiFePO4 baterie]

Teoretický maximální dojezd: 40 km
Počet nabíjecích cyklů: > 800
Doba nabíjení: přibližně 2-6 hodiny
Rám: ocel
Hmotnost: [100kg]

Světlá výška: 17,80 cm
Délka se složenou základovou deskou: 112 cm (s vyndanými bateriemi)
Délka s rozloženou nožní deskou: 134 cm
Výška se sníženým řízením: 73 cm
Šířka: 77 cm
Šířka stopy, střed / střed: 66 cm
Pneumatiky Pneumatiky 16 × 2,5" ze vzduchové gumy s křížovým vzorem
Regulace rychlosti: Otočná rukojeť ve stylu motocyklu nebo plyn
Brzdy: Dvouokruhový hydraulický systém kotoučové brzdy
Tempomat
Pevný regulátor rychlosti (5km/hod, 10km/hod, 20 km/hod)

Doporučená maximální hmotnost řidiče: 100 kg
 (maximální hmotnost je daná vzhledem ke stabilitě v terénu, ne kvůli nosnosti)
Minimální věk řidiče 18 let
Povinné při řízení: Vždy noste helmu [při jízdě ve tmě používejte přední a zadní světla]


Pokud místní zákony povolují použití na chodnících, musí být udržováno "tempo chůze" 5 km/h.
Musíte se vyhýbat jízdě ve slané vodě.

  Časté dotazy  

Jak rychle jede Zoom?
Maximální rychlost: 20 km / h. S voličem rychlosti můžete snížit rychlost na rychlost chůze 5 km / h pro pohodlí a bezpečnost.

Jaký je dojezd Zoomu při plném nabití baterie?
Za optimálních jízdních podmínek na rovném hladkém povrchu baterie vydrží až 40 km jízdy. Při náročné jízdě v terénu byste neměli očekávat dojezd nad 25-30 km. Podle toho si naplánujte jízdu. Baterie poskytují plný výkon, dokud se nevyčerpají a potom výkon poměrně rychle poklesne.

Jaký typ terénu dokáže Zoom zvládnout?
Zvládá písek a sníh. Snadno stoupá přes překážky a chodníky díky patentované technologii děliče výkonu. Je vhodný pro použití v terénu, kde lze chodit. Jízda v písku, sněhu, blátě, do kopce nebo po chodnících je čistým potěšením. Musíte se vyhýbat slané vodě.

Musím používat helmu?
Pro vaši bezpečnost doporučujeme použít helmu, ale ve většině zemí na to neexistuje žádný zákon.

Jak Zoom udržovat?
Co musíte udělat, je mít plně nabité baterie a skladovat je při pokojové teplotě. Udržovat Zoom čistý tím, že ho občas otřete vodou a jemným čisticím prostředkem. Nepoužívejte vysokotlaký čistič.
Poprodejní servis během záruční doby poskytuje prodejce. Poté by každá opravna kol nebo motocyklů měla mít dovednosti, aby se o Zoom postarala. Stejně jako oprava defektu nebo doplnění hydraulického oleje, pokud je to nutné.
V případě potřeby je možné objednat náhradní díly u vašeho prodejce.
  GALERIE  

Honza: Je to neskutečný a nezastavitelný stroj. Průjezdnost terénu je perfektní, stejně jako ovládání a zpracování. Za mě pecka.Zoom není sám, je jich více a více !#Zoom4x4 - možnost vyzkoušet si Zoom na vlastní kůži!
  Přidej se do Skupiny [ZOOM]  
Video z našeho představení ZOOMu v Klimkovicích - #Zoom4x4
Prodírání se lesem přes větve a díry aneb, když zdanlivě rovná plocha spadaného listí, skrývá záludné překážky.


Video z našeho představení ZOOMu v Ostravě - #Zoom4x4
Zoom - Otočné sedadlo pro lepší nasednutí.


Ani jemný písek v Doksech Zoom nezastaví! Prohlídní si video zde.
  KONTAKTY  

Výhradní zastoupení pro ČR:
FLEXiThrone s.r.o.
Martin Kopřiva
mail: info@FlexiThrone.cz
telefon: 604 733 974

GDPR - Ochrana soukromí