ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU   ESHOP   FINANCOVÁNÍ   O NÁS
Opakovaně polohovatelné polohovací vakuové vaky. Německá firma VakuForm Reha nabízí extra jemnou výplň a pečlivě zpracované vaky. To v kombinaci s velmi kvalitním systémem udržení vakua dává produktům VakuForm Reha velký náskok před podobně vypadající konkurencí.

Vaky se osobně zaměřují zaškoleným zástupcem a následně se vyrábějí v Německu na míru. Díky tomu jsou opravdovým přínosem na dlouhou dobu.

Prosté a snadné, přitom dokonalé, vytvarování pro sed nebo i lehátko:
  1) Posadíme ho do vaku (jsou různé tvary, pro různé potřeby, viz. dole).
  2) Rukou vytvarujeme a nachystáme vhodný tvar pro různá místa.
  2) Pumpičkou vysajeme z vaku vzduch.
A hotovo! Takto vytvarovaný vak drží svůj tvar i více než 2 týdny.


  PŘEDSTAVENÍ PRODUKTU  

FLEXiThrone, s.r.o. má výhradní zastoupení firmy VAKUFORM GmbH, Darmstadt, Germany , která již 17 let vyrábí vakuové sedáky, opěrky a polohovací vaky. Individuální výroba probíhá v Německu a samozřejmosti je zaměření na míru proškolenými zástupci. Německá kvalita je dána kompletní manuální výrobou výhradně v Německu, kvalitními materiály a kvalitními postupy. Velmi precizní provedení je vždy, u každého jednoho produktu, zakončeno testem kvality. I díky tomu je firma VAKUFORM GmbH schopna poskytovat záruku na těsnost 3 roky.

Výrobky Vakuform-Reha představují jedinečnou kombinaci vakuové technologie s vysoce flexibilním neoprenovým materiálem šetrným k pokožce, což nám umožňuje garantovat optimální přizpůsobení materiálu k extrémním tvarům těla, bez záhybů.

Zaváděním vzduchu se Vakuform stává měkkým, lze ho modelovat a přizpůsobit konturám těla. Následné odsávání vzduchu vytváří pevný tvar, který je negativ odpovídajícího tvaru těla. Tímto způsobem je dosaženo nejlepšího možného rozdělení tlaku. Právě přizpůsobení vaku povrchu těla osoby mění vztah mezi hmotností a kontaktní plochou, a tím se snižuje kontaktní tlak. V případě hrozících nebo již existujících dekubitů mohou být potřebná místa vytvarovaná a zranitelné části těla „odlehčeny" pouhým přitlačením na vak prsty. Tímto způsobem lze dosáhnout dalšího uvolnění tlaku v požadovaném místě. Na rozdíl od konvenčních nepružných metod seřizování, vyrobených z pevného materiálu, naše výrobky umožňují rychlou a snadnou úpravu podle aktuálních potřeb. Kromě toho má neopren tlumící účinek i v pevném vakuovém stavu, což zvyšuje pohodlí při sezení a navíc dále snižuje tlakové zatížení.


VakuFORM

elektronický katalog ke stažení
  VakuFORM Reha  

Vakuový zadní polštář z neoprenu s příjemným a pružným povrchem. Zakázková výroba v různých velikostech.

VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha VakuForm Reha


  VakuFORM BASIC  

Vakuový zadní polštář z neoprenu s příjemným a pružným povrchem. Zakázková výroba v různých velikostech.

VakuFORM VakuFORM Basic sedák

VakuFORM VakuFORM Basic záda

VakuFORM VakuFORM Basic záda ERGO

VakuFORM VakuFORM matrace
  VakuPLEX  

Vakuový zadní polštář z PU. Zakázková výroba v různých velikostech.

VakuPLEX VakuPLEX záda ERGO
  VakuCOON  

Vakuový zadní polštář z neoprenu s příjemným a pružným povrchem. Zakázková výroba v různých velikostech.

VakuCoon VakuCoon sedák

VakuCoon VakuCoon záda

VakuCoon VakuCoon celé tělo

VakuCoon VakuCoon celé tělo + lýtka
  VakuFORM-Reha Výhody 

materiál
Obsah polštáře se skládá ze stabilních, velmi jemných polystyrénových kuliček. Povlak na polštář vyrábíme z vrstveného neoprenu z nylonového dresu o tloušťce 3,5 mm. Povlak na polštář a vložka na polštář jsou dezinfekční. Pro udržení optimálního mikroklima používáme pro kryt různé elastické distanční tkaniny.

výroba
Považujeme se za řemeslnou společnost s dlouholetými zkušenostmi s výrobou jednotlivých sedadel a zásob. V naší dílně jsme schopni reagovat na vaše velmi zvláštní přání při výrobě našich výrobků. Naším cílem je poskytnout vám ideální pomoc přesně podle vašich požadavků nebo po podrobné diskusi o nezbytné péči. Za určitých okolností lze vytvořit zcela nové produkty. Jsme přesvědčeni, že použití vzduchové a vakuové technologie ve spojení s neoprenem má obrovský potenciál pro řešení výzev v REHA a ortopedické technologii.

speciální konstrukce
Všechny polštáře jsou vyráběny ručně podle rozměrů pacienta a požadavků terapeuta a / nebo ortopedického technika.

použití
V případě dětské mozkové obrny (ICP): jako vložka skořepiny sedadla nebo pro celou polohu těla, pro korekci a jako podpůrný systém např. pro tetraspastic s ataktickým nebo atletickým vzorem, pro polohování únosů.
Se spastickou nebo ochablou paralýzou různého původu, např. Průřezový syndrom, po apoplektické urážce.
Při degenerativních procesech páteře: skolióza nebo torze. Jako flexibilní opora v blízkosti těla v oblasti kmene nebo vyříznutím zele ve Spina Bifida.
V případě deformací větru (tetrasplastika).
Pro svalové atrofie a dystrofie u. A. s možností flexibilních a rychle se měnících nastavení.
Jako bezpečnostní aspekt při osteogenezi imperfecta (skleněné kosti).
Anatomicky přizpůsobené sedadlu a na míru.
V geriatrickém poli např. v hemi a paraplegii.
Pooperační pro stabilní a bezpečné polohování, zejména v neurologické oblasti.

Produkty VAKUFORM-REHA úspěšně používají
Kliniky
Zařízení pro postižené
Terapeutická centra
Geriatrická zařízení
Domácí péče

  KONTAKTY  

Výhradní zastoupení pro ČR:
FLEXiThrone s.r.o.
Jednatel: Lucie Kopřivová
mail: Koprivova@FlexiThrone.cz
mail: info@FlexiThrone.cz
telefon: 604 800 716

GDPR - Ochrana soukromí